^ powrót na poczatek strony
facebook

Uczniowie sami o sobie i dla siebie:)

Informacje na bieżąco, więc poniekąd na gorąco!

Pączuszki serowe

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

 Pączuszki serowe

 

Składniki:

½ kg twarogu
6 łyżek cukru
5 łyżek gęstej kwaśnej śmietany
4 jajka
2 szklanki mąki pszennej
2 płaskie łyżeczki sody oczyszczonej
1 łyżka spirytusu lub octu
16 g cukru waniliowego

Dodatkowo:
cukier puder do oprószenia

 

 


Przygotowanie:

Ser przepuścić przez maszynkę lub praskę i przełożyć do większej miski. Dodać resztę składników i wyrobić ciasto. Zwilżyć dłonie wodą i formować małe kuleczki.

W garnku rozgrzewamy olej do temp. 175-180°C i wrzucamy pączusie. Smażymy je z obu stron na ciemnozłoty kolor.
Następnie wykładamy na papierowe ręczniki, aby pączuszki ociekły z tłuszczu. Osuszone i ostudzone posypujemy cukrem pudrem.

 

Polecamy na tłusty czwartek !! :) Życzymy smacznego :)

 

 

Pączuszki serowe½ kg twarogu6 łyżek cukru5 łyżek gęstej kwaśnej śmietany4 jajka2 szklanki mąki pszennej2 płaskie łyżeczki sody oczyszczonej1 łyżka spirytusu lub octu16 g cukru waniliowegoDodatkowo:cukier puder do oprószeniaPrzygotowanieSer przepuścić przez maszynkę lub praskę i przełożyć do większej miski. Dodać resztę składników i wyrobić ciasto. Zwilżyć dłonie wodą i formować małe kuleczki.W garnku rozgrzewamy olej do temp. 175-180°C i wrzucamy pączusie. Smażymy je z obu stron na ciemnozłoty kolor.Następnie wykładamy na papierowe ręczniki, aby pączuszki ociekły z tłuszczu. Osuszone i ostudzone posypujemy cukrem pudrem.