SłabyŚwietny

Na początku października 2012 roku odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Kandydaci wykonali plakaty oraz przeprowadzili kampanie wyborcze zachęcające do głosowania na daną osobę ze szkolnej społeczności. Po zaciętej rywalizacji odbyło się głosowanie i losy uczniów zostały rozstrzygnięte.

W skład Samorządu Uczniowskiego wchodzą:

Przewodnicząca: Marta Borowska

Zastępca: Jana Lementowska

Skarbnik: Paulina Młodzianowska

Sekretarz: Emilia Karpiesiuk.

Fakt faktem fajnie jest być członkiem szkolnej organizacji i mieć odrobinę władzy w swoich rękach. Jednak nie zawsze jest tak kolorowo. Obecność w zespole Samorządu Uczniowskiego niesie ze sobą także pewne obowiązki jak np. czynne uczestnictwo w zyciu szkoły i chętne włączanie się w różne przedsięwzięcia. Dowodem na to, że Samorząd Uczniowski nie spoczywa na laurach i skupia w zespole osoby kreatywne, twórcze i pomysłowe jest np.:

- Zainicjowanie i przygotowanie dyskoteki andrzejkowej

- Zorganizowanie kiermaszu zabawek, ciast i słodkości

- Przygotowanie tygodnia misyjnego

- Prowadzenie zbiórek pieniędzy na adopcje Murzynka

- Przygotowanie przedstawienia na uroczystość ślubowania klas pierwszych gimnazjum

- Uroczystości okolicznościowe i wiele innych.

Dotychczas Samorząd Uczniowski wywiązywał się ze swoich zadań bez zarzutów i mamy nadzieję, że będzie tak do końca.